Про житлові субсидії

Управління праці та соціального захисту населення Ніжинської міської ради інформує, що станом на 01 жовтня 2016 року в місті 17800 сімей отримують субсидії на комунальні послуги. Недавнє підвищення тарифів на холодну воду та електроенергію вже викликало збільшення кількості звернень громадян за житловою субсидією. Та з настанням опалювального сезону за прогнозами управління, після перших платіжок за тепло по субсидію прийдуть ще близько 3 тис. сімей.

При цьому Уряд вже вкотре вніс зміни доПоложення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.95 р. № 848 (далі — Положення).

Зміни, внесені постановою КМУ від 08.09.2016р. №635, здебільшого стосуються порядку визначення сукупного доходу сім’ї.

Тепер, до такого доходувключаютьсядоходи, нараховані особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи.

Встановлено, що особам, які досягли 18-річного віку станом на 1 січня поточного року, мають середньомісячний дохід нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або які взагалі його не мають, але при цьому вони навчалися на денній формі навчання в загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії включається щомісячний «віртуальний» дохід на рівні одного прожитковогомінімуму для працездатних осіб.

Нові зміни стосуються також громадянз 18-річноговіку з середньомісячним сукупним доходом менше прожиткового мінімуму, але які протягом попереднього року отримували хоча б один із наступних видів доходу, а саме: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом Iта IIгрупи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку. Таким особам у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих ними доходів.

Іголовне! Якщоособавікомвід 18 роківненавчалася, іу неї відсутні доходи,тодлярозрахункусубсидіїприйматиметься «віртуальний» дохіднарівні двохрозмірівпрожиткового мінімуму.

Такийпідхідурядовцівслідрозцінюватиякодинзметодівборотьбизнеофіційнимпрацевлаштуванняміотриманнямзарплати «вконвертах». Їхлогікаґрунтуєтьсянаприпущенні: якщоособаіснує, тозначитьмаєякіськошти, авідсутністьдоходівєнібитоїхприховуванням.

Щоправда, в окремих випадках за умови, якщо буде відповідне рішення комісії про реальне скрутне матеріальне становище особи, яка претендує на субсидію, у розрахунок може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Звертаємо увагу, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб приймається станом на31грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Нагадуємо, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на грудень 2015 року встановлено на рівні 1378 грн., а на грудень 2016 року він складе 1550 грн.

Положення доповнено умовою щодо порядку розрахунку доходів при призначенні субсидії для військовослужбовців. Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначаєтьсяна рівніполовини розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

У той же час перелік доходів, що не включаються до розрахунку субсидій, доповнено новими позиціями, це:

• вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок;

• вартість протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;

• суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю працівника під час виконання ним трудових обов’язків.

Новацією є і послаблення непрацюючим пенсіонерам, які не мають інших доходів, крім пенсії. Якщо раніше для розрахунку їм субсидії брався середньомісячний сукупний дохід за останній рік, то тепер враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю призначання субсидії.

Новими змінами в Положенні передбачено порядок перерахунку субсидії в межах строку призначення у разі незгоди особи з автоматичним розрахунком субсидії на наступний період, що має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період.

Внесені зміни і до умов про припиненнянадання раніше призначеної субсидії у разі виявлення збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб — з наступного місяця за місяцем змін.

Щоб отримувати субсидію і надалі, але вже в новому розмірі, такі сім’ї повинні звернутися до управління повторно з урахуванням нових обставин.

Розширено порядок подання документів для оформлення субсидії (заяви та декларації про доходи), а саме: можна, подати документи в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого підпису субсидія призначається тільки після підписання зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання у зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Проте, як і раніше, подати документи для оформлення субсидіїдо управлінняможна особисто або надіслати поштою на адресу управління (м. Ніжин, віл. Гоголя, 6).

Заступник начальника управління

А.М. Ліннік

04.10.2016