Ніжинська музейна ніч - 2018

Ніжинський музей не Нью-Йоркський Метрополітен і не Французький Лувр, але довжелезні черги в ніч з 23 на 24 травня не можна було не помітити.

Біля історичного відділу Ніжинського краєзнавчого музею лунали скрипки, а містяни насолоджувались романтичною атмосферою під зірковим небосхилом. Молодь заполонила всю вулицю Батюка від будинку міськвиконкому і прямісінько до відділу Поштова станція. Всі були у захваті від історичного квесту. Наукові співробітники всіх Ніжинських музеїв, а це музей Рідкісної книги та три відділи Ніжинського краєзнавчого музею: художній, історичний, відділ природи та «Поштова станція», гостино розкрили свої зали для відвідувачів, весело було всім. Зокрема у відділі «Поштова станція» панувала загадкова атмосфера, співробітник Лілія Руденко розповідала історії під мерехтінням імпровізованих свічок та пропонувала пошукати привида. Завітали учасники квесту і до кав’ярні по Гоголівський, де на всіх чекав ніхто інший, як сам Гоголь.

Довгоочікуваною була екскурсія містом, яку провів Генадій Дудченко директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського в рясі древнього монаха. Генадій Миколайович розповідав чудернацькі історичні цікавинки з минулого Ніжина, а поряд з ним ходили переодягнені представники Ніжинського археологічного товариства та тримали палаючі смолоскипи. Враження було приголомшливе, що дало змогу поринути та відчути всю містичність музейної ночі.

Наприкінці екскурсії відбувся розіграш серед учасників квесту. Переможці отримали подарунки у вигляді сертифікатів від спонсорів свята. А це й смачні суші від “Самурай”, і піца в “Uno Momento”, і сніданки від кав’ярні по Гоголівській, і безкоштовні поїздки на таксі “Лідер”, і розписані тарілки від художниці Юлії Петренко, майстер-клас від майстрині Ніни Кущенко, і м’які подушечки від фабрики м’якої іграшки “Копиця”, і сертифікат до салону краси від Наталії Серебрянець, і випічка від “Пекарні твого міста”.

Треба сказати, що подібні заходи піднімають не лише загальний рівень обізнаності містян в історичних аспектах рідного міста, а ще й популяризують науку історію, як одну з цікавих та захоплюючих речей.

За матеріалами: Нежатин

24.05.2018