Збираємось до школи!

Шість років пролетіли як одна мить, і вже менше, ніж через місяць Ваше маля стане щасливим першокласником. Це відповідальний момент у житті дитини і готуватися до нього потрібно завчасно. Завдання батьків допомогти майбутньому школяреві увійти в нове життя легко і безболісно. Нові клопоти, нові турботи – адже стільки всього потрібно зібрати до школи. Як же зробити так, щоб школа стала новою сходинкою розвитку дитини, і залишила по собі тільки гарні спогади, а не купу нових захворювань?

По-перше потрібно потурбуватися про ранець, адже це символ початку нового шкільного життя. Тому до його вибору поставитеся дуже відповідально. Саме від його ваги і форми залежить здоров’я Вашої дитини.

Плануючи зробити цю покупку, обов’язково візьміть дитину з собою. Це необхідно не тільки щоб рюкзак візуально сподобався, а і для того, щоб скористатися дитиною як живим манекеном. По ширині ранець не має бути ширшим за плечі дитини. Верхній край – не вищим за рівень плечей, а нижній не нижчим за стегна. Обов’язково привчайте дитину носити ранець на спині на обох плечах ,а не на одному. Носіння ранця на одному плечі може завдати серйозної шкоди хребту дитини.

Зверніть увагу на взуття школяра. Воно ні в якому разі не повинно бути «на виріст», а тільки на один сезон. Взуття має бути тільки з натуральної шкіри, щоб п'ята була твердою, а колодка - заводська і зручної форми. Дуже шкідливі для дитячих ніг гумові і ганчіркові кеди - стопа в них париться або підмерзає, м'язи стопи не працюють.

Вдома для учня бажано виділити окрему кімнату. Найважливішим елементом меблів у кімнаті звичайно є письмовий стіл. Він повинен бути зручним і комфортним, підходити дитині по висоті і по розмірах. Стіл, який не відповідає зросту дитини, може стати причиною порушення постави дитини. При правильній висоті, лікті опущених рук сидячої дитини повинні знаходитися нижче стільниці стола на 6 см. Найкращий варіант - це придбати стіл, висоту якого можна регулювати. При виборі столу зверніть увагу на матеріал, з якого він зроблений. Краще, якщо це буде дерево.

Стіл ставлять так, щоб світло падало зліва. Праворуч від стола розміщують етажерку або полиці для книжок. Висота стільця має бути такою, щоб нога всією ступнею торкалася підлоги.

Одне з найважливіших питань в обладнанні робочого місця школяра - забезпечення правильної пози під час сидіння. Відстань від очей до предметів, які він розглядає, має становити 30-35см. Книги піднімають за допомогою підставки.

Вибираючи дитині стілець, багато батьків віддають перевагу регульованому дитячому кріслу на коліщатках. Але краще зупинитися на звичайному твердому стільцеві зі спинкою, який не хитається.

Дуже важливо забезпечити правильне освітлення під час занять вдома. Не у всіх батьків є можливість забезпечити вдома природне освітлення або поставити стіл дитини поруч з вікном, щоб світло падало з лівої сторони. Тому, щоб забезпечити максимальне і комфортне освітлення школяру треба купити настільну лампу. Краще вибрати лампу з гнучким штативом, який дозволяє регулювати площу освітленості столу. Лампа не повинна виглядати з плафона і світити в очі дитини. Слід надати перевагу плафону зеленого кольору, так як він вважається сприятливим для зняття напруги очей.

Зробіть навчання своїх дітей радісним і успішним процесом та не забувайте подбати про здоров’я свого малюка!

Тетяна Моргун,

Навчально-методичний центр цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

12.08.2016