Як зробити відпочинок на воді безпечним

У літні спекотні дні ледь не кожен, за можливості, намагається порятуватися від палючого сонця десь поблизу води – чи то річки, чи то невеликого ставка. І щоб приємний відпочинок не перетворився на трагедію, кожен з нас має добре знати, як убезпечити себе від небажаних наслідків легковажної поведінки на воді.

З огляду на зростання у літній період ризиків загибелі під час відпочинку поблизу водойм Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки, а саме:

· Купатися вранці або ввечері, коли відсутня загроза перегрівання на сонці.

· Плавати у воді не більше 20-ти хв. Час перебування у воді слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хв.

· Не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці.

· Не заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння.

· За відсутності належно обладнаного пляжу треба обирати безпечне для купання місце з некрутим схилом та твердим і чистим дном.

· У воду заходити обережно, не поспішаючи Не пірнати в незнайомих місцях.

· Не запливати далеко від берега, особливо за буї, з огляду на існування ризику не розрахувати власні сили.

· На надувних матрацах й іграшках треба плавати дуже обережно. Адже вітром їх може віднести далеко від берега або накрити хвилею. Також із такого матрацу чи іграшки несподівано може вийти повітря, внаслідок чого засіб втратить властивість триматися на воді.

Ще раз закликаємо бути пильними і пам’ятати, що від знання і дотримання правил безпечної поведінки залежить не лише ваше життя, а й безпека ваших близьких та рідних!

Відділ з питань НС та ЦЗН

13.07.2016