Всесвітній день цивільної оборони

Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день в березні 1972 року набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).

В 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» - «зон безпеки», яка згодом була перетворена на міжнародну організацію цивільної оборони. Більш ніж 50 держав вирішили об’єднатися для створення в своїх державах «зон безпеки». Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем`єр-міністра України від 25.07.1998 р.

Серед напрямків діяльності МОЦО слід виділити такі: підготовка національних кадрів в галузі управління в період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні і покращенні систем попередження непередбачених ситуацій і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ЦО.

Першочерговим завданням цивільної оборони був захист мирного населення в умовах воєнних дій.

У червні 1996 року – на базі Штабу Цивільної оборони України і МінЧорнобиля було створено Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Також з метою наближення до світових стандартів, від назви основного інструмента державної політики у сфері протидії наслідкам катастроф - цивільної оборони в Україні здійснюється перехід до назви –цивільний захист.

З початку 2013 року розпочала свою діяльність Державна служба України з надзвичайних ситуацій, яка успадкувала кращі традиції, досвід рятування людей від небезпеки.

В нашому місті питанням забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту займається Ніжинський міськрайвідділ управління ДСНС України в областіспільно з відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету.

Для оперативного реагування на загрозу або виникнення надзвичайної ситуації в Ніжині функціонують 13 спеціалізованих служб цивільного захисту, об’єктові та територіальні формування.

1 березня в залі засідань виконавчого комітету міської ради за участю міського голови Лінника А.В., першого заступника міського голови Олійника Г.М. було проведено нараду з підведення підсумків цивільного захисту за 2015рік. З аналізом роботи органів управління та сил цивільного захисту виступив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Чернишов Г.Г. В обговоренні діяльності міської ланки територіальної підсистеми Єдиної Державної системи цивільного захисту прийняли участь керівники окремих спеціалізованих служб, спеціалісти відділу з питань надзвичайних ситуацій, інші посадові особи. Було визначено кращі підприємства, установи та служби з питань організації цивільного захисту, поставлені завдання на покращення діяльності в 2016році.

За зразкове виконання заходів цивільного захисту в 2015 році та результатами контрольної перевірки комісією ДСНС України міський голова вручив Подяки наступним посадовим особам:

Начальнику спеціалізованої медичної служби ЦЗ Костирко Олександру Михайловичу;

Фахівцю з питань цивільного захисту КЛПЗ «Ніжинський пологовий будинок» Стригун Валентині Миколаївні;

Керівнику ДКП «Комунальний ринок» Вершняк Анатолію Леонідовичу;

Фахівцю з питань цивільного захисту КП «Служба Єдиного Замовника» Жук Володимиру Миколайовичу;

Начальнику дільниці водопостачання КП «Ніжинське УВКГ» Будиському Володимиру Віталійовичу;

Фахівцю з питань цивільного захисту ТОВ «НіжинТеплоМережі» Зеленському Миколі Васильовичу;

Фахівцю з питань цивільного захисту ТОВ «Ніжинський хлібобулочний комбінат» Саченку Валерію Андрійовичу;

Начальнику штабу цивільного захисту та надзвичайних ситуацій ДП НВК «Прогрес» Ковальову Віктору Олександровичу;

Фахівцю з питань цивільного захисту ТОВ «Ніжинський хліб» Хижняк Світлані Василівні;

Начальнику спеціалізованої комунально – технічної служби цивільного захисту Сіренко Світлані Анатоліївні.

В.П. Ярошовець

Завідувач навчально-консультативним пунктом м. Ніжина

02.03.2016