У НІЖИНІ ПРАЦЮЄ ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ БЕЗБАРʼЄРНОГО ДОСТУПУ

Жіноче здоров'я — тема вкрай делікатна та важлива. Доступність та висока якість гінекології — одна з головних його складових. Більшість гінекологічних кабінетів Чернігівщини, якими би сучасними вони не були, обладнані кріслами, непристосованими для жінок з інвалідністю. Та й літнім пані або жінкам, які мають травми чи хвороби, наприклад, спини або нижніх кінцівок, не дуже зручно ними користуватися.
Щоб вирішити цю проблему, у Чернігові та Ніжині наприкінці травня відкрили гінекологічні кабінети безбар'єрного доступу. Вони оснащені інклюзивним обладнанням, в тому числі, універсальними кріслами з електричним приводом, які можна опускати та піднімати на належну висоту, щоб жінкам було зручно ними користуватися.
За місяць роботи кабінетів мешканки Чернігова та Ніжина встигли оцінити їх переваги й готові поділитися з читачами позитивним досвідом.
Тетяна Годунова, м. Ніжин
“Я пенсіонерка, маю інвалідність ІІІ групи загального захворювання з ураженням опорно-рухового апарату. У мене перелом шийки лівої стегнової кістки, з 2016 року ходжу за допомогою милиць, на звичайне крісло мені піднятися дуже важко. Кабінет безбар'єрного доступу дуже комфортний, обстеження проходять без проблем, це крісло дає можливість самій не піднімати ноги, підлаштовується спинка, автоматично налаштовується висота крісла.
Приходила до кабінету на плановий огляд, персонал поставився з розумінням, мені було дуже комфортно і психологічно, і фізично, все пройшло дуже добре та якісно. Такий кабінет у нашому місті потрібен, бо він повністю адаптований під потреби людей з інвалідністю та дає можливість отримати медичну допомогу кожному”.
Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу працюють в Чернігівському пологовому будинку ( пр-т М. Грушевського, 172) та Ніжинському пологовому будинку (вул. Станіслава Прощенка, 21-а). Їх було створено для надання конфіденційної, безкоштовної та кваліфікованої допомоги жінкам в режимі 24/7 Міжнародним Благодійним Фондом «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA, Міністерства закордонних справ Данії та за організаційної підтримки ГО «Асоціація демократичного розвитку» в рамках проєкту «Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства».
05.07.2023