Вдячні всім, хто долучився до благородної справи

У квітні - травні 2013 року Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця" проводилась VІІІ Всеукраїнська благодійна акція, цього разу під гаслом "Почуй світ!". Вона була спрямована на збір коштів для придбання в обласні дитячі лікарні України спеціального медичного обладнання та закупівлі слухових апаратів для допомоги дітям з вадами слуху.

Слух - одне з найвагоміших надбань розвитку фізіології людини. Захворювання, пов'язані з його вадами, на сьогодні є однією із найсерйозніших медичних та соціальних проблем. Тим більше, що існує негативна тенденція зростання захворюваності населення на ці недуги. За даними ВООЗ, в економічно розвинутих країнах світу, у тому числі США і країнах Західної Європи, 7-9% населення страждає зниженням слуху та глухотою: новонароджені діти - від 0,1 до 0,4% та дорослі - близько1%. До 2020 року кількість людей з порушенням слуху, за прогнозами ВООЗ, збільшиться на 30 %.

Особливо негативний вплив на людину зниження чи втрата слуху може спричинити в дитячому віці, що в разі несвоєчасного виявлення нерідко призводить до затримки інтелектуального, психічного та фізичного розвитку особистості. Відомо, що в перші роки життя дитини слух є основою становлення мови, розвитку пізнавальних та соціально-емоційних навичок. Це обумовлює виняткову важливість відповідних обстежень та виявлення порушень слуху в якомога ранні строки і проведення подальшої реабілітації дитини за допомогою слухового апарату чи кохлеарної імплантації (пересадки штучного вуха) у випадку глухоти.

Благодійна акція "Почуй світ!", як і попередні всеукраїнські акції на підтримку дітей з вадами здоров'я, має величезне значення для допомоги хворим дітям та є потужним виховним чинником для молоді і без сумніву заслуговує на увагу громадськості. Адже порятунок життя та зміцнення здоров'я дітей і молоді є одним із головних пріоритетів держави. Саме на його покращення спрямовані сьогодні дії держави та мають бути направлені зусилля всіх свідомих і небайдужих людей.

Фахівці із соціальної роботи та волонтери Ніжинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли активну участь у проведенні цьогорічної Всеукраїнської акції "Почуй світ!" на території міста Ніжина. Відвідавши з цією метою державні і приватні установи, заклади та організації, заохочуючи зустрічних перехожих, вони надавали громадянам докладну інформацію про мету цього масового заходу, механізм збору та контролю коштів і пропонували зробити благодійні внески, поклавши кошти у спеціальні пересувні скриньки.

Таким чином Ніжинським міським центром СССДМ було зібрано і 15 травня перераховано на рахунок ВБФ "Серце до серця" 380 грн. благодійних коштів. Центр висловлює щиру вдячність всім, хто долучився до благородної справи, не залишившись байдужим до потреб хворих дітей.

М. Михник,

фахівець із соціальної роботи НМЦСССДМ