Інформує служба у справах дітей

Відбулось засідання "круглого столу" на тему: "Захист прав дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах"

За ініціативи служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради 20 листопадау м.Ніжині було проведено засідання круглого столу на тему "Захист прав дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, відповідно до положень Конвенції ООН".

У засіданні «круглого столу» взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко, начальник служби у справах дітей Наталія Рацин, начальник сектору профілактики правопорушень серед дітей ССД Лариса Єрофєєва, спеціаліст 1 категорії управління освіти Алла Коваленко, провідний інспектор Ніжинського МРВ УДСНС України у Чернігівській області Сергій Лук’яненко, старший інспектор ЮП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області Наталія Шафрай, начальник відділу Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Старчак, фахівці із соціальної роботи НМЦСССДМ Станіслава Писаренко та Валентина Клейменова, начальник відділу соціальних допомог УПСЗН Любов Гайдук, головний спеціаліст відділу соціальних допомог УПСЗН Ірина Ярешко та батьки, діти яких перебувають у складних життєвих обставинах.

Темою обговорення був захист прав дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Начальник служби у справах дітей Наталія Рацин зазначила, що не існує спеціального законодавства для дітей, але їх права визначені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального кодексів України, а також регулюються законами, указами та постановами.

Особливу увагу під час проведення засідання спрямовано на ознайомлення присутніх зі статтями Конвенції ООН з прав дитини, адже цей документ деталізує індивідуальні права осіб віком від народження до вісімнадцяти років на повний розвиток можливостей в умовах вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань з боку дорослих.

Учасниками круглого столу обговорено ряд питань, що стосувалися соціально - правового захисту дітей, а саме: не виконання батьківських обов’язків, захист дітей від жорстокого поводження та відповідальність за забезпечення задовільних умов проживання. Окремим питання розглянули дотримання техніки безпеки при використанні електричних приладів та протипожежну безпеку під час опалювального сезону.

В результаті учасники обговорення підтвердили, що кожен має права і ніхто не повинен порушувати права іншої людини, батьки виявилирозуміння, що методи виховання їх дітей потрібно змінювати та створювати належні умови для розвитку дітей.

Також відбулося індивідуальне консультування та ознайомлення батьків із чинним законодавством, яке регулює права дітей.


Обстеження сімей м. Ніжина

14 листопада 2019 року на виконання листа Чернігівської обласної державної адміністрації від 01.10.2019р. №02-06/5339 «Про попередження нещасних випадків серед дітей» та з метою перевірки технічного стану систем та приладів опалення, електромереж відповідність безпечної експлуатації, наявність запасів палива, здійснення контролю за готовністю до осінньо-зимового опалювального сезону сімей, в яких виховуються діти, що перебувають в складних життєвих обставинах, начальником сектора служби у справах дітей виконавчого комітету Ніжинської міської ради Єрофєєвою Л.Г., заступником директора НМЦСССДМ Безпалим Л.С., спільно із пічником Комунального підприємства «Служба Єдиного Замовника» Книр М.М. та провідним інспектором Ніжинського міськрайонного відділу ДСНЗ України в Чернігівській області Лук’яненко С.М. проведено обстеження сімей м. Ніжина, про що складені відповідні акти.

Під час обстеження житлово-побутових умов, членам сімей, діти яких опинились в складних життєвих обставинах, були надані рекомендації з питань правил пожежної безпеки, перевірено готовність до осінньо-зимового опалювального сезону, а також проводились профілактичні бесіди, з метою збереження життя та здоров'я дітей.
Служба у справах дітей