Інформація міграційної служби


«Це не ок»  - «Ні!» Жодному  насильству

        «Це не ок» - саме таку назву має цьогорічна  інформаційна кампанія Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проводиться з 25 листопада до 10 грудня.

       Сьогодні подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок і чоловіків - це не справа кожного, а суспільна проблема.

        Україна – вільна європейська держава, яка не толерує і не виправдовує домашнє насильство. Безпека в державі починається з безпеки вдома.

Ми маємо пам’ятати, що протидія домашньому насильству – це наш «невидимий фронт». Кожен громадянин та громадянка мають сприяти запобіганню проявам домашнього насильства. Суспільство повинно боротися з будь-якими проявами домашнього насильства.

Замовчування насильства призводить до його повторного вчинення – і досить часто ще в більш жорстокій формі. Толерувати і замовчувати домашнє насильство –  неприйнятно. Якщо особа зазнала насильства або насильство відбувається «тут і зараз» – необхідно звернутися до поліції. Також є служби підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу та підтримку.  Важливо, що повідомити про випадки домашнього насильства можуть і свідки – наприклад, знайомі або сусіди. 

Домашнє насильство в умовах війни в Україні нікуди не зникло, а навпаки може лише загострюватися. Пов’язані з цим проблеми залишилися такі ж, які були і в мирний час. 

Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, втрата роботи, безробіття та втрата місця проживання. Таке соціальне напруження є каталізатором негараздів у родині, що може переростати (переходити) в насильство. 

Не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Адже домашнє насильство – це не норма, жодному насильству немає виправдання!  

Якщо ви стали свідками домашнього насильства – не будьте байдужими! Повідомляйте про це! Не мовчіть, повідомляйте на «102».

Пам’ятайте - нульова толерантність до домашнього насильства – важлива складова безпечного середовища!

 

________________________________________________________________________________________________________________

Заміна паспорта: коли ID-картка обов’язкова

Нагадуємо, що ID-картка видається у разі:

  • досягнення 14-річного віку;

  • втрати/викрадення паспорта:

  • закінчення терміну дії паспорта;

  • зміни інформації;

  • виявлення помилки в інформації;

  • непридатності паспорта до подальшого використання;

  • присвоєння РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття;

  • замість паспорта зразка 1994 року (якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років, з урахуванням особливостей дії воєнного стану в Україні);

  • замість паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Наголошуємо, що законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Тобто, якщо Ваш паспорт-книжечка не має ніяких пошкоджень і містить актуальну інформацію - він є дійсним документом й обміняти його на ID-картку Ви можете за власним бажанням.

Разом з тим, зверніть увагу, що ID-картка видається:

- зі строком дії 4 роки особам віком від 14 до 18 років;

- зі строком дії 10 років особам, яким виповнилося 18 років і більше.

Для оформлення ID-картки звертайтеся до будь-якого підрозділу ДМС, «Паспортного сервісу» чи ЦНАП, незалежно від місця реєстрації. Додаткову інформацію про необхідні документи, вартість послуги, адреси та контакти підрозділів ДМС ви можете знайти на нашому офіційному сайті https://dmsu.gov.ua/

 

Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації!


----------------------------------------------------------------------

В Україні з 1 липня 2023 року рішенням Уряду скасували карантин, запроваджений через пандемію COVID-19.

У зв’язку з цим відновлюються строки для вклеювання фотографій у паспорт громадянина України зразка 1994 року (у вигляді паспорта-книжечки) по досягненню особою 25- чи 45-річного віку.

Тож, якщо Вам виповнилося 25-ть чи 45-ть років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022  Вам необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. Якщо фотокартку не буде вклеєно, паспорт підлягає обміну на id-картку.

Перевірте уважно свої паспортні документи та за необхідності отримання додаткової інформації зверніться у будь-який підрозділ ДМС чи ЦНАП.


__________________________________________________________________________________________________

Одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта

Раді повідомити, що з’явилась технічна можливість надання адміністративної послуги з одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів. Відтак, Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою запровадив експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Експериментальним проектом надано можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта. Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника.

У подальшому, в разі втрати документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних, особа також може звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта, без необхідності спочатку оформляти ID-картку, а тільки після її отримання звертатися за оформленням закордонного паспорта.

 

_________________________________________________________________________________________________________

Роботу підрозділів міграційної служби

Чернігівської області відновлено!

 

Друзі, раді вам повідомити, про відновлення роботи з оформлення біометричних документів в підрозділах міграційної служби Чернігівської області з 23 травня 2022 року.

У зв’язку з територіальною близькістю до державного кордону з країною агресором, тимчасово не здійснюють прийом документів наступні підрозділи:

  • Городнянський сектор
  • Новгород-Сіверський сектор
  • Ріпкинський сектор
  • Семенівський сектор
  • Сновський сектор

Питання щодо відновлення роботи в повному обсязі вказаних підрозділів опрацьовується.

Разом з тим, повідомляємо, що всі підрозділи, без винятку:

  • вносять відомості про дітей до закордонного паспорта одного з батьків;
  • продовжують строк дії закордонних паспортів, як дорослим так і дітям, строком на 5 років;
  • здійснюють вклейку фото до паспорта громадянина України по досягненню 25-ти, 45-ти років.

Також нагадуємо, що пошкоджено приміщення Новозаводського відділу у м. Чернігів (вул. Старобілоуська, 4-а), тому послуги надаватимуться у Деснянському відділі м. Чернігів (вул. Шевченка, 26).

Чернігівський відділ (вул. Шевченка 116-а) також зруйновано, тому послуги надаватимуться в Паспортному центрі (вул. Шевченка, 51-а). 

 

Час роботи підрозділів з питань надання адміністративних послуг з вівторка до суботи з 09:00 до 15:00.

Паспортний центр та Чернігівський сектор за адресою м.Чернігів, вул. Шевченка, 51-а здійснює прийом громадян з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 15:00

Тимчасово сервіс «Електронна черга» не працює, прийом здійснюється в порядку «живої черги».

 

Сплатити за послугу можна:

  • за допомогою електронного сервісу Платіжні реквізити на сайті ДМС України https://bit.ly/3sLUkxK
  • безпосередньо у підрозділі карткою через платіжний термінал;
  • у банківських установах;
  • через Приват 24 відсканувавши QR-код розміщений у підрозділах.

 

Під час оформлення документів та сплати адміністративного збору переконливо просимо звернути увагу, обираючи термін виготовлення (звичайний/терміновий). Адже, воєнний стан в країні і надалі триває, відтак, проблемним залишається логістичне питання, з яким безпосередньо пов'язана доставка виготовлених документів до місць оформлення.

Якщо у вас виникли питання, чекаємо на ваші дзвінки за номером (0462) 666-185 – телефон «гарячої лінії» УДМС у Чернігівській області.

________________________________________________________________________________

Шановні громадяни!

Через військову агресію російської федерації мільйони жінок та дітей, тікаючи від жахів війни, змушені зараз покинути територію України та прямувати до сусідніх країн. В умовах воєнного конфлікту така категорія громадян є найбільш уразливою до потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми. У той же час зростає ризик стати жертвою торгівлі людьми і для чоловіків, які внаслідок війни втратили роботу і дохід. Торгівці живим товаром готові скористатись теперішньою складною ситуацію та уразливістю тих, хто полишає Україну.

Наразі основним пріоритетом у діяльності територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України щодо запобігання торгівлі людьми є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо підвищення рівня обізнаності населення для уникнення потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, та ознайомлення з основами безпечної поведінки у разі здійснення подорожі за кордон.

Просимо Вас ознайомитись з наступними матеріалами, які містять корисні посилання для осіб, які їдуть з України, зокрема:

- веб-сторінка ЄС щодо порад для осіб, які виїжджають за кордон, містить частину про торгівлю людьми, яка знаходиться в останньому розділі під назвою «Ваша безпека» (https://cutt.ly/6DcgzSA);

- інформація та контакти національних органів влади та організацій,  які займаються протидією торгівлі людьми та можуть допомогти в кожній державі ЄС (https://cutt.ly/7DcgYEj).

- інформаційні матеріали Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) щодо безпечних подорожей містяться за посиланням: https://bit.ly/ЗагальніПравилаБезпеки.

Також, за підтримки МОМ щоденно з 8:00 до 20:00 працює Національна гаряча лінія для отримання практичних порад з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою [email protected].


Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області:

на сьогодні ажіотажу з оформлення закордонних паспортів не виникає

 

На жаль, все частіше в тих чи інших мас-медіа можна побачити інформацію стосовно підвищеного попиту на оформлення паспортів для виїзду за кордон. До того ж зростання кількості бажаючих отримати закордонні паспорти пов’язують з масовою панікою громадян, які хочуть якнайшвидше виїхати з України. Управління ДМС у Чернігівській області запевняє, що жодної паніки чи ажіотажу з оформлення даного документа не спостерігається, про це свідчать і статистичні дані. 


І якщо в 2022 році кількість оформлених паспортів для виїзду за кордон більша ніж за аналогічний період 2021 року, то це насамперед, пов’язано із тим, що впродовж минулого року в Україні тривали жорсткіші карантинні обмеження, зокрема локдаун, спричинені пандемією COVID-19.  

 Наразі прийом громадян з надання адміністративних послуг в Управлінні та підпорядкованих територіальних підрозділах області триває в звичному режимі. Діє електронна черга https://bit.ly/3t3ZyVd

Консультацію з будь-яких питань, що належать до компетенції міграційної служби, можна отримати за номером телефону «гарячої лінії» 0462-666-185.

_________________________________





Інформуємо, що протягом листопада 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 269 дзвінків, а всього з початку року – 4238 (2020 рік – 3755). Проаналізувавши Ваші звернення, хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи готовий мій паспорт?».

Отже, що стосується інформації про стан оформлення паспортного документу, то її ви можете дізнатися самостійно.

Для цього необхідно зайти на сайт Державної міграційної служби України та скористатися послугою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів» https://bit.ly/2QCucTy.

В залежності від того, на якій стадії оформлення перебуває документ, статус оформлення документу, також може бути різним.  Якщо статус буде наступного змісту: «Документ доставлений до підрозділу Міграційної служби /дата/ та може бути отриманий заявником» ВІТАЄМО, ваш документ готовий і ми раді чекати на вас.

 

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону:

(0462) 666-185.

___________________________________________________________________________________________




Ви запитуєте - ми відповідаємо! 

Продовжуючи нашу рубрику щодо роз'яснення питань, які надходять на телефону «гарячу лінію» Управління під назвою: «Ви запитуєте – ми відповідаємо!», інформуємо, що протягом жовтня 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 310 звернень (у жовтні 2020 року – 389).

Проаналізувавши звернення,  хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи можна оформити біометричний документ на підставі е-паспорта із застосунку ДІЯ?». Відповідаємо.

При оформленні паспорту громадянина України ви маєте надати ОРИГІНАЛ паспорту у формі ID-картки або книжечки.

При оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон ви маєте право надати  е-паспорт.

Отримати вже готовий документ чи то ID-картка чи то закордонний паспорт ви можете скориставшись е-паспортом із застосунку ДІЯ, без пред'явлення оригіналу паспорту громадянина України у формі картки.

 

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону:

(0462) 666-185.

__________________________ 

_____Чернігівська область увійшла до «Червоної зони»

Сьогодні, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення встановити на території Чернігівської області  з 00 години 00 хвилин 30 жовтня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки .

Звертаємо увагу, що всі підрозділи міграційної служби Чернігівської області працюватимуть у звичайному режимі! Послуги надаватимуться з урахуванням рекомендацій МОЗ України, а саме перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань.

Разом з тим нагадуємо, що для вашої зручності та безпеки, на офіційному сайті ДМС існують електронні сервіси, які стануть вам в нагоді https://dmsu.gov.ua/services.html

З будь-яких питань звертайтеся на телефонну гарячу лінію УДМС у Чернігівській області за номером телефону (0462-666-185).

 ____________________________________________________________________________________________________________



Варто знати!

Плануєте подорож до країн Європи? Гарна ідея, адже 11 червня 2017 року, для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом, тобто Україна отримала статус, який дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

Але чи подбали ви про оформлення біометричного паспорту для виїзду за кордон?

УДМС у Чернігівській області звертає увагу громадян, що в’їжджати до країн Європейського Союзу без візи  дозволено тільки тим, хто має біометричний паспорт для виїзду за кордон. Останнім часом популярністю користуються такі країни як Греція, Італія, Польща і т.д.

Спитаєте як оформити біометричний документ?

Дуже просто!

Зареєструватися в електронній черзі на сайті Державної міграційної служби України за посиланням https://bit.ly/3t9y8wE

Вчасно прибути до підрозділу міграційної служби з необхідним пакетом документів (перелік документів можна знайти на сайті https://bit.ly/3BBOUaI).

Відслідковувати готовність документу за посиланням

https://bit.ly/3zKaJnR

Цікавих вам подорожей!

 

_______________________________________


Отримав послугу – залиш відгук!


Друзі, хочемо нагадати, що у всіх підпорядкованих  територіальних підрозділах УДМС у Чернігівській області, а також у Паспортному сервісі, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 51- а, ви маєте можливість оцінити якість наданих адміністративних послуг.

Спеціалістами Управління були розроблені такі інструменти оцінки якості надання адмінпослуг,  як QR-код та бокси зі смайлами, за допомогою яких ви можете залишити свої пропозиції та зауваження.

А також, віднедавна в підрозділах міграційної служби з’явились інформаційні плакати «Як отримати послугу ID-14», виготовлені за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, які містять інформацію про порядок отримання даної послуги та QR-код,  за допомогою якого також можна залишити відгук  після отриманої послуги.

Нам важлива думка кожного хто звернувся до Управління або до територіального підрозділу міграційної служби України в Чернігівській області. 


_______________________________________________________________________________________________________



_______________________________________________________________________________________________________________

Готуємося до літніх канікул завчасно!

     А літо вже скоро! І літні канікули не за горами! Плануючи відпочинок, радимо завчасно потурбуватися про наявність паспорту для виїзду за кордон, у вас та ваших дітей, а також перевірити їх терміни дії, оскільки це є однією із умов для успішного перетину кордону.

Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити з самого народження!

 Термін виготовлення документу займає до 20 робочих днів (вартість становить 694 грн.), а у терміновому порядку до 7 робочих днів (вартість становить 1046 грн.).

Нагадаємо, що  для того, щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон для дитини одному із батьків необхідно:

1.     Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланням  https://bit.ly/2HROYqX

2.     З’явитися до територіального підрозділу, який вказаний в смс повідомленні при реєстрації в онлайн-черзі з відповідним пакетом документів, а саме: паспортом громадянина України одного з батьків,  свідоцтвом про народження дитини (паспортом громадянина України у вигляді ID картки для осіб, які досягли 14-річного віку). У разі оформлення закордонного паспорту дитині, може бути подано 1 фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого відображення особи шляхом сканування. Сплатити за послугу можна як онлайн, так і безпосередньо у самому підрозділі.

3.      Відслідковувати стан виготовлення документу можна за посиланням https://bit.ly/2wufSiQ

 

Звертаємо увагу, що при досягненні 16 річного віку дитина може самостійно звернутися для отримання даної послуги та надати спеціалісту лише паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

 Виникли запитання? Вам завжди допоможе чат-бот ДМС у Viber та Telegram за посиланням  https://bit.ly/2NLECON

Також ви можете звернутися на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.

 

 


_____________________________

Міграційні процеси в областіу 2020 році


У 2020 році на Чернігівщині зафіксовано зменшення міграційної активності населення. За минулий рік в область прибуло 10366 осіб, вибуло – 11335, що призвело до зменшення чисельності населення майже на 1 тис. осіб.

Серед мігрантів більше половини (56%) змінили місце постійного проживання на території області, переважно із сільської місцевості в міську.

Обсяг міжрегіональної міграції був меншим: з інших регіонів України прибуло 4226 осіб, вибуло 5190 осіб. Проте, він значною мірою вплинув на формування від’ємного сальдо міграції в цілому по області. Найбільш активним міграційний обмін був із м.Києвом та Київською областю (59% усіх мігрантів у міжрегіональному потоці).

Міждержавні переміщення забезпечили лише 1% усієї валової міграції. Мешканцями Чернігівщини стали мігранти з 17 країн, головним чином з Російської Федерації та Білорусі. Емігрували жителі області до 13 держав, надавши перевагу Німеччині, Литві та Російській Федерації.

Серед мігрантів більш активними були жінки та молодь у віці 20–24 роки      (57% та 15% відповідно).

 

 

 

 

 

Головне управління статистики у Чернігівській області

 

 

Як працюють підрозділи міграційної служби Чернігівської області в умовах «червоної» зони

Друзі! Звертаємо увагу, що з 00:00 годин понеділка 29 березня на території Чернігівської області запроваджено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Таке рішення прийняла 27 березня на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Всі підрозділи міграційної служби області надають послуги у звичайному режимі https://bit.ly/3wivMga при умові дотримання рекомендацій МОЗ (перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань), проте такі підрозділи як Носівський РС та Менський РС тимчасово надають послугу лише з видачі готового документу! Запис до електронної черги у даних підрозділах призупинено!

Звертаємося з проханням за можливості утриматися від відвідування підрозділів міграційної служби області без нагальної потреби, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Телефон гарячої лінії УДМС Чернігівської області 0462-666-185

    



До уваги жителів Чернігівщини!

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації щодо захворюваності на COVID-19 у деяких підрозділах міграційної служби Чернігівської області з  08.09.2020 тимчасово змінено графік надання адміністративних послуг, а саме у:

Борзнянському РС;

Бобровицькому РС;

Ніжинському МВ;

Носівському РС.

Наразі у вищезазначених підрозділах тимчасово призупинено роботу електронного сервісу «Електронна черга». Отримати адміністративні послуги можна з вівторка по суботу з 09.00-13.00, за умови дотримання рекомендацій МОЗ (перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань).

Консультацію з питань діяльності підрозділів можна отримати за наступними номерами телефону:

Борзнянський РС (04653) 2-11-86;

Бобровицький РС (04632) 2-12-59;

Ніжинський МВ (04631) 2-43-37 або 2-35-35;

Носівський РС (04642) 2-19-08

або за номером телефону «гарячої лінії» УДМС України в Чернігівській області (0462) 666-185.

 

Також нагадуємо, що відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період дії карантину здійснюється за місцем звернення особи.

Крім того, отримати виготовлений паспорт громадянина України, або паспорт до якого вклеєна фотокартка можливо не за місцем подання заяви, а за місцем перебування. Тобто, у разі оформлення паспортного документа в іншій області, особа може звернутись до будь-якого територіального підрозділу ДМС України за місцем перебування із відповідною письмовою заявою та отримати документ у підрозділі ДМС за місцем звернення.

Прохання до всіх відвідувачів звертатися до підрозділів лише за крайньої необхідності, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Дякуємо за розуміння!

Будьте здорові!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Готуємося до виборів завчасно!

УДМС України в Чернігівській області нагадує, що 25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори, а тому саме час перевірити дійсність свого паспорта громадянина України для реалізації свого виборчого права. Прийти на вибори ви маєте право як з паспортом громадянина України у вигляді книжечки (головне щоб своєчасно була вклеєна фотокартка при досягненні 25-и чи 45-ти річного віку),  так і у вигляді сучасного документу ID-картки. Важливим є також цілісність даних документів (відсутність пошкоджень або цікавих малюнків вашої малечі).

Наразі нагадаємо, що оформити новий паспортний документ  під час  дії карантину можна у будь-якому підрозділі міграційної служби за місцем звернення, тобто незалежно від реєстрації місця проживання. Новий паспортний документ у вигляді ID-картки виготовляється у терміновому порядку до 10 робочих днів та нетерміновому – до 20 робочих днів. Для реєстрації в електронній черзі перейдіть за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/online.html

Виникли запитання? Телефонуйте! Номер телефону гарячої лінії УДМС України в Чернігівській області залишається незмінним:  (0462) 666-185.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

До уваги жителів Чернігівщини!

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації щодо захворюваності на COVID-19 у деяких підрозділах міграційної служби Чернігівської області з  08.09.2020 тимчасово змінено графік надання адміністративних послуг, а саме у:

Борзнянському РС;

Бобровицькому РС;

Ніжинському МВ;

Носівському РС.

Наразі у вищезазначених підрозділах тимчасово призупинено роботу електронного сервісу «Електронна черга». Отримати адміністративні послуги можна з вівторка по суботу з 09.00-13.00, за умови дотримання рекомендацій МОЗ (перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань).

Консультацію з питань діяльності підрозділів можна отримати за наступними номерами телефону:

Борзнянський РС (04653) 2-11-86;

Бобровицький РС (04632) 2-12-59;

Ніжинський МВ (04631) 2-43-37 або 2-35-35;

Носівський РС (04642) 2-19-08

або за номером телефону «гарячої лінії» УДМС України в Чернігівській області (0462) 666-185.

 

Також нагадуємо, що відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період дії карантину здійснюється за місцем звернення особи.

Крім того, отримати виготовлений паспорт громадянина України, або паспорт до якого вклеєна фотокартка можливо не за місцем подання заяви, а за місцем перебування. Тобто, у разі оформлення паспортного документа в іншій області, особа може звернутись до будь-якого територіального підрозділу ДМС України за місцем перебування із відповідною письмовою заявою та отримати документ у підрозділі ДМС за місцем звернення.

Прохання до всіх відвідувачів звертатися до підрозділів лише за крайньої необхідності, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Дякуємо за розуміння!

Будьте здорові!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Нова послуга від Державної міграційної служби України
з 25.05.2020 року УДМС України в Чернігівській області та підпорядковані територіальні підрозділи працюватимуть у звичайному режимі, за звичайним графікомdmsu.gov.ua
Оскільки відновлює свою роботу і електронний сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС, то хочемо нагадати як же просто ним скористатися. Потрібно лише перейти за посиланнямdmsu.gov.ua
Шановні друзі!
У зв’язку з тим, що карантин продовжено до 22.05.2020 року, хочемо нагадати, що УДМС України в Чернігівській області та підпорядковані територіальні підрозділи надають адміністративні послуги суб’єктам звернення у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ та за ОКРЕМИМ ГРАФІКОМbit.ly
Наразі, нагадуємо, що на період дії карантинних заходів міграційна служба Чернігівщини надає адміністративні послуги у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ та за окремим графіком. Детальніше за лінкомdmsu.gov.ua
Обслуговування суб’єктів звернення на період дії карантину здійснюється у ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ за такими напрямами:-Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого (у тому числі оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта громадянина України у формі книжечки).-Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.-Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.-Оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їзжаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.- Посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

  • користуватися захисною маскою;
  • обробляти руки на вході до ДМС антисептичними засобами;
  • по можливості, черга в підрозділі ДМС – не більше 3-х осіб, інші – на вулиці;
  • в приміщенні дотримуватись безпечної відстані (щонайменше 1,5 метри);
  • уникати контакту з усіма хто має гарячку та кашель.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:якщо ваш паспорт готовий до видачі, то звертатися до органів ДМС для його отримання під час карантину не обов’язково, адже паспорт і документи зберігаються у підрозділах протягом одного року.Заздалегідь просимо з порозумінням поставитися до ситуації, що склалася, і приносимо вибачення за можливі незручності!
Що ж таке кваліфікований електронний підпис (КЕП)
Якщо коротко, то КЕП - це один із видів електронного підпису, за допомогою якого можна ідентифікувати підписувача.Віднедавна, всі власники ID-карток вже мають можливість отримати послугу з внесення КЕП на чіп в паспорті громадянина України у формі ID-картки. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби та БЕЗКОШТОВНО отримати дану послугу. Звертаємо увагу, що для запису КЕП вам знадобиться PIN 2 (формується вами особисто при оформленні ID-картки). КЕП внесено до безконтактного електронного носія (БЕН) ID-картки з метою забезпечення отримання громадянами України адміністративних послуг, що надаються в електронному вигляді, а також для забезпечення прав громадян України при укладанні цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва перед третьою особою, посвідчення особи власника паспорта та підтвердження громадянства України із застосуванням КЕП. При цьому БЕН ID-картки є захищеним носієм особистих ключів та використовується з метою здійснення комплексу заходів, пов’язаних з ідентифікацією особи та накладенням кваліфікованого електронного підпису з шифруванням. Важливо знати, що КЕП не є обов’язковим, і вноситься лише за вашим бажанням, але не раніше від дати виповнення вам 18 років. Більше інформації за лінком dmsu.gov.ua


Перетин кордону з Російською Федерацією тільки при наявності паспорту громадянина України для виїзду за кордон.


З 1 березня 2020 року перетин кордону з Російською Федерацією здійснюватиметься через закордонний паспорт. Ця процедура діятиме тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ. Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукbit.ly
1. Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланнямbit.ly
Звертаємо увагу, що оформити даний документ ви можете у будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від вашого місця проживання чи реєстрації.
2. З’явитися до підрозділу з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом (за наявності) для оформлення анкети-заяви.bit.ly
Сплатити за надану послугу ви можете у підрозділі міграційної служби, у будь-якому відділенні банку або он-лайн, за платіжними реквізитамиbit.ly
3. Забрати вже готовий документ, попередньо перевіривши стан його готовності за посиланнямbit.ly


Що таке УНЗР та де його взяти?

З 28.05.2020 підрозділами ДМС, ДП «Документ» та ЦНАП ( в Чернігівській області це Чернігівський та Прилуцький) запроваджується реалізація експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини шляхом забезпечення можливостей фізичним особам віком від 14 до 18 років під час оформлення паспорта громадянина України впершеза їх бажанням одночаснозареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків платником податку без заповнення та подання облікової картки фізичної особи-платника податків чи будь-яких інших документів.

Послуга надається безкоштовно, за умови наявностізареєстрованого місця проживання. При оформленні ID-картки працівником ДМС або ЦНАП фіксується бажання особи отримати РНОКПП. При цьому паспорт оформлюється із внесенням даних про РНОКПП на картку.

У разі непідтвердження наданої інформації паспорт оформлюється без внесення даних про РНОКПП та особі надається повідомлення про необхідність звернення до контролюючого органу для реєстрації платником податків або внесення змін до Державного реєстру.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185

Шановні громадяни!

Надання адміністративних послуг, а також прийом громадян буде здійснюватися за всіма напрямками діяльності міграційної служби, але з урахуванням перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань.

, обрати послугу яку бажаєте отримати, підрозділ, дату та час. Підтвердженням вдалої реєстрації в електронній черзі буде смс повідомлення, яке надійде вам на телефон. Якщо раптом виникають якісь перебої в роботі даного сервісу, ви можете скористатися тел. служби технічної підтримки сервісу «Електронна черга»: (097) 470-05-05, (066) 470-05-05, (073) 470-05-05.

Важливо! Система електронної черги не допускає запізнення! У випадку Вашої відсутності у приміщенні підрозділу ДМС у момент виклику, Ваш запис до електронної черги буде анульовано системою.

Нагадаємо, що телефон гарячої лінії УДМС України в Чернігівській області залишається незмінним 0462-666-185.


Обслуговування суб’єктів звернення на період дії карантину здійснюється за такими напрямами:

- Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого (у тому числі оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта громадянина України у формі книжечки).

- Оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.

- Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.

- Оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їзжаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.

- Посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.

- Отримання виготовлених документів, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, сформованих довідок, витягів, тощо – у звичайному порядку, згідно режиму роботи підрозділу ДМС.

Телефони для довідок та консультацій:

оформлення паспортних документів – (0462) 666-140; (0462) 653-218;

питання громадянства – (0462) 653-227;

запобігання нелегальній міграції – (0462) 676-934;

шукачі захисту – (04622) 3-34-91;

питання оформлення посвідок – (0462) 653-223;

з питань роботи територіальних підрозділів (телефонна «гаряча лінія» – (0462) 666-185.


У зв'язку з святкуванням Великодня Ніжинський МВ УДМС України в Чернігівській області буде працювати за наступним графіком: вихідні дні з 19 по 21 квітня.

"Обслуговування суб’єктів звернення на період дії карантину"

У зв’язку з введенням карантину з 20.03.2020 встановлено такий режим обслуговування суб’єктів звернення територіальними підрозділами Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області:

Ніжинський МВ УДМС в Чернігівській області

Дні прийому: вівторок - субота

Години прийому: 10.00-13.00

Будьте свідомими та зайвий раз не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.

У зв’язку з цим, хочемо нагадати вам, як же просто оформити закордонний паспорт.

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.

bit.ly (закон України «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції).

bit.ly (офіційний сайт Національного агентства з питань запобігання корупції).

18 квітня робочий день у територіальному підрозділі скорочений на 1 годину.

Телефони для довідок та консультацій:

розгляд звернень громадян – (0462) -653-212;

оформлення паспортних документів - (0462) -666-140; (0462) -653-218

питання громадянства - (0462) -653-227

запобігання нелегальній міграції - (0462) -676-934

шукачі захисту - (04622) -334-91

питання оформлення посвідок - (0462) -653-223

з питань роботи територіальних підрозділів – (0462)-666185

З метою недопущення поширення корона вірусної інфекції COVID-19 та відповідно до затверджених Урядом заходів, підрозділи ДМС переведено на максимальне використання засобів дистанційного запису до електронної черги – за допомогою попереднього запису на офіційному веб-сайті ДМС.

ДМС закликає усіх своїх відвідувачів – і громадян України, і іноземців та осіб без громадянства – утриматися від відвідування підрозділів ДМС без нагальної потреби!

Якщо ж причина звернення невідкладна і потребує обов’язкового відвідування підрозділу ДМС, просимо дотримуватися наступних рекомендацій щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

ВАЖЛИВО:якщо ви маєте симптоми ГРВІ (підвищена температура тіла, кашель, утруднене дихання тощо), нещодавно контактували з хворим на COVID-19 або перебували у країнах, в яких виявлено випадки зараження населення корона вірусом, просимо вас залишатися вдома та утриматися від відвідування підрозділів ДМС!

Питання заповнення декларацій наразі є досить актуальним для всіх державних службовців. Враховуючи зміни, які були внесені до Закону України «Про запобігання корупції» у 2019 році, одним із питань, яке найбільше турбує громадян, це питання щодо УНЗР та його оформлення.

Отже, УНЗР (унікальний номер запису у реєстрі) це цифровий, незмінний ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу. Він формується у разі, якщо інформація про особу вноситься до Єдиного демографічного реєстру вперше. Унікальний номер запису в реєстрі є незмінним.

Як же його отримати?

- якщо ви є власником одного із біометричних документів, чи то ID – картка, чи то паспорт громадянина України для виїзду за кордон, то УНЗР прописаний на вашому документі, як вказано на малюнку і складається він з 13 цифр.

- якщо ви раптом втратили біометричний документ, то відомості щодо вашого УНЗР ви можете отримати за заявою, особисто або законним представником, у будь якому підрозділі міграційної служби. У відповідності до чинного законодавства дана послуга надається до 3-х робочих днів.

Декілька корисних посилань з даного питання!

bit.ly(офіційний сайт Державної міграційної служби України).

Територіальні підрозділи УДМС в Чернігівській області інформує про розпорядок роботи протягом святкових днів


Нові вимоги до фото при оформленні біометричних документів

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області інформує, що нещодавно в Україні впроваджено нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Відтепер для вказаної категорії осіб також допускається фотографування на документи у головному уборі, але лише у тому випадку, якщо особа носить його у повсякденному житті за релігійними переконаннями. Можливим є також фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах на підставі медичних показань, які підтверджено медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я.

Разом з тим, такі головні убори не повинні змінювати форми окремих частин обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя та підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 18.10.2019 року № 875bit.lyврегульовує питання щодо фотографування й представників різних релігійних течій та конфесій при оформленні відповідних документів, адже раніше, відповідно до державного стандарту, фотографування віруючих здійснювалося виключно без головних уборів.

Зазначимо, що нові правила цілком відповідають загальним міжнародним нормам ідентифікації особи і враховують рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) Doc 9303.

Готуємося до ЗНО

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області нагадує, що у відповідності до інформації Українського центру оцінювання якості освіти встановлені наступні терміни реєстрації для участі в ЗНО, а саме:

з 03 по 24 січня 2020 року – реєстрація на пробне ЗНО;

з 03 лютого по 24 березня 2020 року - реєстрація на ЗНО.

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні потрібно виконати низку послідовних дій, зокремапідготувати необхідні документи, одним із яких є паспорт громадянина України.

Отже, як отримати паспорт громадянина України вперше в 14 років?

- зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням:dmsu.gov.ua

Обираючи підрозділ, звертаємо Вашу увагу на те, що вперше (ID-картка) оформлюється за місцем Вашої реєстрації.

- з’явитися у вказаний час до обраного підрозділу з пакетом документів, а саме: паспорти громадян України обох батьків, свідоцтво про народження та ідентифікаційний код.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням:bit.ly


Канікули за кордоном

Незабаром для всіх школярів почнуться довгоочікувані зимові канікули. Чимало батьків планують відпочинок та оздоровлення дітей за кордоном, тому варто завчасно подбати про наявність паспортних документів для виїзду за кордон у дітей, адже виготовлення даного документу займає до 20 робочих днів, а у терміновому порядку до 7 робочих днів.

УДМС України в Чернігівській області нагадує, що для того щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон для дитини одному із батьків необхідно:

1. Зареєструватися в електронній черзі за посиланнямbit.ly

2. З’явитися до територіального підрозділу, який вказаний в смс повідомленні при реєстрації в онлайн-черзі з пакетом документів, а саме: паспортом громадянина України одного з батьків, свідоцтвом про народження дитини (паспортом громадянина України у вигляді ID картки для осіб, які досягли 14-річного віку) та квитанцією про сплату послуги. У разі оформлення закордонного паспорту дитині, що не досягла 12 річного віку, може бути подано 1 фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого відображення особи шляхом сканування.

3. Стан виготовлення документу можна перевірити за посиланнямbit.ly

Звертаємо увагу, що при досягненні 16 річного віку дитина може самостійно звернутися для отримання даної послуги та надати спеціалісту лише паспорт громадянина України у вигляді ID картки та квитанцію про сплату послуги.

1. Виникли запитання? Вам завжди допоможе чат-бот ДМС у Viberта Telegram за посиланням t.me

Також ви можете звернутися на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.