Указ Президента України Про відзнаку Президента України – ювілейну медаль "25 років незалежності України"

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №185/2016

Про відзнаку Президента України – ювілейну медаль "25 років незалежності України"

Відповідно до статті 4 Закону України "Про державні нагороди України"постановляю:

1. Затвердити такі, що додаються:

Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України";

Малюнок відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України";

Малюнок зразка бланка диплома до відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України".

2. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України" та бланків дипломів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

29 квітня 2016 року

ЗАТВЕРДЖЕНО

Указом Президента України

від 29 квітня 2016 року № 185/2016

ПОЛОЖЕННЯ

про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України”

1. Відзнака Президента України - ювілейна медаль "25 років незалежності України" (далі - ювілейна медаль) установлена для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

2. Ювілейною медаллю нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства.

3. Нагородження ювілейною медаллю посмертно не провадиться.

4. Ювілейна медаль виготовляється із жовтого металу і має форму кола діаметром 35 мм. На лицьовому боці медалі у правій частині зображено профіль дівчини в українському національному вінку зі стрічками.

У лівій частині медалі на тлі променів розміщено Знак Княжої Держави Володимира Великого, нижче якого напис у два рядки "1991", "2016".

На зворотному боці ювілейної медалі на тлі стилізованого зображення сонця, що сходить, вміщено напис у чотири рядки: "25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ". Усі зображення і написи рельєфні.

Ювілейна медаль має випуклий бортик з обох боків.

За допомогою вушка з кільцем ювілейна медаль з'єднується зі стрічкою, протягнутою через кільце і складеною вдвоє із загнутими біля кільця кутами. На зворотному боці стрічки у верхній частині - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі шовкова муарова з поздовжніми смужками (зліва направо): синього кольору шириною 4,5 мм, жовтого кольору - 7 мм, синього кольору - 4,5 мм, жовтого кольору - 3 мм, синього кольору - 4,5 мм, жовтого кольору - 7 мм, синього кольору - 4,5 мм. Довжина стрічки у складеному вигляді - 55 мм.

Планка ювілейної медалі - прямокутна металева пластинка, обтягнута стрічкою, як на медалі. Розмір планки: висота - 9,5 мм, ширина - 35 мм.

Мініатюра ювілейної медалі виготовляється з жовтого металу і є зменшеним зображенням медалі (без стрічки) діаметром 15 мм. На зворотному боці мініатюри ювілейної медалі - голка і цанговий затискач для прикріплення до одягу.

5. Висунення кандидатур до відзначення ювілейною медаллю здійснюється відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

6. Клопотання про відзначення громадян ювілейною медаллю разом із нагородними листами установленого зразка вносяться обласними, Київською міською державними адміністраціями, іншими державними органами до Кабінету Міністрів України у визначеному ним порядку.

7. Подання про нагородження ювілейною медаллю готує та вносить на розгляд Президенту України Кабінет Міністрів України.

Таке подання вноситься списком у паперовому вигляді та на електронному носії. До подання додаються відповідні нагородні листи.

Подання про відзначення громадян ювілейною медаллю вносяться на розгляд Президенту України не пізніше як за місяць до відповідної дати.

8. Нагородження ювілейною медаллю провадиться указом Президента України.

9. Особі, нагородженій ювілейною медаллю, вручаються медаль і диплом встановленого зразка формату А4.

10. Вручення ювілейної медалі здійснюється відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

Протокол про вручення ювілейної медалі та посвідчення до неї зберігається в Адміністрації Президента України або органах, яким було доручено провести вручення ювілейної медалі.

11. Ювілейну медаль носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщують після відзнаки Президента України - ювілейної медалі "20 років незалежності України".

Замість ювілейної медалі нагороджений може носити планку (на форменому одязі) або мініатюру (на цивільному одязі). Планку носять на грудях зліва і розміщують у такій самій послідовності. Мініатюру носять на грудях зліва.

Глава Адміністрації Президента України Б.ЛОЖКІН

ЗАТВЕРДЖЕНО

Указом Президента України

від 29 квітня 2016 року № 185/2016

МАЛЮНОК

відзнаки Президента України - ювілейної медалі

"25 років незалежності України"

Глава Адміністрації Президента України Б.ЛОЖКІН

ЗАТВЕРДЖЕНО

Указом Президента України

від 29 квітня 2016 року № 185/2016

МАЛЮНОК

зразка бланка диплома до відзнаки Президента України – ювілейної медалі

"25 років незалежності України"

Глава Адміністрації Президента України Б.ЛОЖКІН

17.06.2016