У Ніжині запрацював центр життєстійкості «Місце сили»

За підтримки Європейського Союзу, міжнародних та національних партнерів, а також у співпраці з Ніжинським державним університетом у м. Ніжин тепер працює центр життєстійкості під керівництвом молоді  -  “Місце сили”.

«Місце сили» - це простір,  в якому жителі міста можуть отримати підтримку та нові можливості для розвитку. Центр життєстійкості  «Місце сили» спрямований на підтримку родин, молоді, жінок, ВПО, інших вразливих груп у громаді. Модель центру «Місце сили» включає в себе навчальні програми, які адаптуються до потреб мешканців, і базується на співпраці громади, місцевої влади, надавачів безпекових послуг та локальних громадських організацій.
Центр життєстійкості «Місце сили» є важливою ініціативою для створення безпечного та рівноправного суспільства та стійких громад.  Це практичні рішення для розвитку молоді, підтримуючі активності для родин, індивідуальна та групова робота із психологом, а також платформа для проведення заходів спрямованих на покращення громадської безпеки, в т.ч. із запобігання гендерно зумовленому насильству. 

  Протягом перших 6 місяців з початку реалізації проєкту було проведено 31  захід для більше ніж 985 жителів та жительок міста. Зокрема, це просвітницькі заходи з розвитку навичок для молоді міста, арт-терапевтичні заходи з психологом центру, локальний молодіжний форум «Мріяполіс», а також табір для підлітків «Енергія твого майбутнього».

«Ми впевнені, що спільними зусиллями ми зможемо створити простір, що гарантує безпеку та сприяє розвитку, де кожна особа матиме можливість отримати підтримку та реалізувати свій потенціал»,  - запевнила координаторка центру життєстійкості «Місце сили» у м. Ніжин, Катерина Пилипенко.

«Ми давно пропагуємо ідею, що університети - це не виключно освітні або наукові центри, а і мають працювати на громаду, поширювати прогресивні ідеї й реалізовувати їх. Тому це є дуже корисна річ для всієї громади для подальшого розвитку міста. Ми дуже тішимось, що саме тут буде вирувати життя бо, перш за все, цей центр створений для того, щоб тут були присутні і діти, і різні соціальні категорії з якими ми можемо ділитись теплом» - прокоментував Олександр Самойленко, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

  «Уважність до мрій молоді та підтримка сімей – це ключ до розвитку нашого міста. Ми вдячні, що саме Ніжинську громаду обрали для створення центру життєстійкості «Місце сили». Це особливе місце, де народжується справжня сила родин і спільноти. Тут кожна сім'я знаходить опору, а молодь — взаєморозуміння. Даний центр життєстійкості є осередком для зближення сім'ї та вихованням міцного та щасливого суспільства» - запевнила т.в.о. начальниці відділу сім’ї та молоді Ніжинської громади, Наталія Білан.

«Центр життєстійкості сприяє збільшенню самостійності та здатності більш ефективно вирішувати життєві ситуації. Для мене важливо, що це місце не лише для молоді, а й для сімей. Тут можна також отримати корисні навички та чудово провести час», - наголосила президентка «Ліги старшокласників», Єлизавета Степнова.

«Ми віримо, що кожна людина має право на активну участь у суспільстві. «Місце сили. Ніжин» — це не лише центр, це місце, де кожна ідея може змінити світ», - підкреслив волонтер центру життєстійкості «Місце сили», Єгор Шаповал.
«Центр життєстійкості «Місце сили» - це не тільки простір, але й символ підтримки та надії для всієї спільноти. Разом з місцевими партнерами та громадськими організаціями проєкт покликаний працювати заради підтримки та створення безпечного та рівноправного суспільства для всіх. Він об'єднує громаду та розширює можливості, надаючи знання та навички, підтримку та надію. Центр прагне стати джерелом натхнення та покращення якості життя всіх своїх відвідувачів», - наголосила Юлія Борисова координаторка проєкту.

  Нещодавно в рамках роботи центру життєстійкості «Місце сили» у м. Ніжин була проведена стратегічна сесія, де зібрались представники місцевого самоврядування, виконавчі партнери, а саме Громадська організація «Клуб рибалок України - Юей Фішінг Клуб» та Громадська організація «Лабораторія ініціативної молоді», молодіжні спільноти, лідери(-ки) думок, активні члени (-кині) громади та ОГС, представництво ДСНС. За результатами сесії було сформульовано ключові потреби громади, пріоритетні аспекти, які потребують уваги та розвитку в Ніжинській громаді. В результаті роботи по завершенню стратегічної сесії стало визначення головних напрямків роботи центру для відповіді на ці потреби.

Завдяки проєкту у місті цього року було реалізована молодіжна ініціатива в межах «Банку Ідей», а ще місто тепер має спільноту тренерів та тренерок за авторськими програмами UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, а саме програми (Не)Дрібниці з раннього виявлення ознак психологічного насильства, програми з розвитку ключових життєвих навичок для підлітків «Енергія твого майбутнього»,  а також  програми Життєстійкість 2.0, яка допомагає молоді відновити внутрішній ресурс під час криз.


Усі охочі можуть стати підписниками проєкту, слідкувати за важливими новинами центру «Місце сили», бачити анонси подій та ставати учасницями та учасниками заходів.
Підписуйтесь на сторінки в соціальних мережах  центру життєстійкості «Місце сили»!

Контактна особа: Катерина Пилипенко, координаторка центру життєстійкості «Місце сили. Ніжин», +380 (67) 695 69 40.

Довідка:

Ініціативу зі створення центрів життєстійкості «Місце сили» у місті Ніжин впроваджує ГО «Клуб рибалок України» та ГО «Лабораторія ініціативної молоді» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, та UNDP, Програми розвитку ООН в Україні, в межах проєкту #EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Проєкт #EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні впроваджує UNDP Ukraine / ПРООН в Україні із залученням UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. European Union in Ukraine.  
  

10.01.2024