Щомісячна оперативна нарада при міському голові

Відбулась щомісячна розширена оперативна нарада при міському голові.

Міський голова Анатолій Валерійович Лінник включив до порядку денного розширеної наради наступний перелік питань:

1. Про реформування і перспективи діяльності Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.

2. Про стан охорони громадського порядку та запобігання злочинності на території м. Ніжина впродовж лютого 2017 року.

3. Про стан запобігання надзвичайним ситуаціям, що склалися на території громади міста впродовж лютого 2017року.

4. Про підсумки роботи Ніжинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

5. Про застосування штрафів за адміністративні порушення та запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, у зв’язку із набуттям чинності з 01.01.2017 р. Закону України № 1774 – VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

6. Про підготовку до Дня довкілля.

7. Про стан проведення опалювального сезону у м. Ніжині.

8.Різне.

9. Підведення підсумків наради.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області Ірина Гущіна доповіла про застосування штрафів за адміністративні правопорушення та запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, у зв’язку із набуттям чинності з 01.01.2017 Законом України від 06.12.2016

№ 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“.

Згідно із законом, що вступив у дію, починаючи з 01.01.2017 запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень). У разі, якщо недопущення до перевіркиз питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень Законом України „Про державний бюджет на 2017 рік“, значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

У разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 тисяч гривень (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення), за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, розмір штрафу складатиме 9600 гривень.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 тисяч гривень за кожного працівника.

У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", штраф складатиме 32 тисячі гривень за кожного працівника.

Порушення інших вимог трудового законодавствазагрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3200 гривень.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи

та комунікацій з громадськістю

виконавчого комітету

Ніжинської міської ради

06.03.2017