Президентка "ГЛОБАЛ КОМ'ЮНІТІЗ" відвідала Ніжин на запрошення міського голови Олександра Кодоли

Президентка Глобал Ком’юнітіз відвідала Ніжин на запрошення міського голови Олександра Кодоли 

Діалог і співпраця з міжнародними організаціями і фондами є важливою складовою діяльності місцевої влади. Активна позиція нашого керівництва у сфері розвитку міжнародних зв’язків допомагає громаді розширювати можливості для отримання грантів, інвестицій, різноманітної допомоги від небайдужих партнерів. 

Навесні 2023 року міський голова здійснив робочу поїздку до США. Під час цього візиту відбулася зустріч Олександра Кодоли із президенткою Глобал Ком’юнітіз Керрі Гесслер-Раделет. Міський голова запросив пані Керрі до Ніжина, щоб висловити вдячність за підтримку України і показати результати допомоги Глобал Ком’юнітіз нашому місту.   

І от учора, 18 жовтня, вона завітала до Ніжина. Разом з нею у складі делегації приїхали представники міжнародних організацій: заступник директора організації Глобал Ком’юнітіз в Україні Джастін Сікріс, керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл, директор програми CLEAR Дубравка Латінак Пем, заступник керівника Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин, експерт із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків, фахівчиня з  управління проєктами у сфері розвитку громад в центральному регіоні України Програми USAID DOBRE Наталія Сафронова, координаторки з комунікації Українського кризового медіа-центру в межах Програми USAID DOBRE Ганна Коломієць та Ольга Ткаченко.

Міський голова Ніжина Олександр Кодола подякував гостям за їх всебічну й активну допомогу нашій державі: «Наша громада тісно співпрацює із вашою організацією, і ми вдячні за отриману можливість реалізовувати потрібні нам проєкти. Запрошуємо вас на власні очі побачити, як наші спільні ідеї втілилися у реальних справах і покращили наше місто».     

Керівник відділу міжнародних зв'язків Ніжинської міської ради Юлія Кузьменко презентувала своєрідний звіт щодо результатів співпраці Ніжинської територіальної громади з Глобал Ком’юнітіз за програмами USAID DOBRE та CLEAR:

1) У пологовий будинок було придбано дороговартісне обладнання для новонароджених.  

2) Міська лікарня отримала пральні і сушильні машини, електричні чайники, мікрохвильові пічки, розкладні ліжка, комплекти постільної білизни. 

3) Пунктам незламності передано генератори і обігрівачі. 

4) Було закуплено велосипеди для працівників Територіального центру обслуговування населення. Вони дуже допомогли у період активних воєнних дій, адже через відсутність іншого транспорту саме велосипеди давали змогу соціальним працівникам швидко і безпечно пересуватися містом для надання допомоги підопічним.

5) Облаштовано туристичні маршрути по місту для ознайомлення з його історією жителів і гостей Ніжина. До цієї ініціативи було задіяно 5 міст області, що дало змогу отримати досвід муніципальної співпраці. 

6) Два переможці конкурсу бізнес-ідей отримали гранти на їх втілення у життя. Завдяки цій ініціативі у Ніжині є приватний дитячий садочок ТОВ «Освітній центр «Ідея»» і працює виробництво товарів зі шкіри. 

7) Організовано жіночий інтерактивний простір у межах компоненту гендерної рівності, куди жінки можуть прийти разом із дітьми щось зробити власноруч, реалізувати творчі ідеї, виявити свої таланти. 

8) Створено торговельно-економічний простір з метою покращення умов розвитку місцевих підприємців. Для цього було закуплено і встановлено торговельні ятки на вулиці Яворського. 

9) Розроблено проєкт візуалізації набережної міста. Робоча група з його створення намагалася врахувати усі побажання містян. Подальшій реалізації проєкту завадила військова агресія росії.

10) Відкрито молодіжний простір на вулиці Гоголя. Облаштовано сцену для виступів, благодійних концертів, зібрань молоді.

11) Облаштовано і модернізовано залу засідань міськвиконкому, у якій відбуваються різноманітні значущі для міста зустрічі, конференції, тренінги.

12) Закуплене обладнання для бізнес-хабу, розташованого у приміщенні міськвиконкому. Це своєрідне інформаційно-консультативне середовище для підприємців, яке надає допомогу у виготовленні реклами товарів місцевого бізнесу. 

Координаторка напрямку «Захист» проєкту CLEAR Тетяна Романова презентувала результати співпраці з нашою громадою. Завдяки спільним зусиллям небайдужих реалізуються проєкти різноманітної допомоги в умовах війни: тренінги з психологічної допомоги і мінної безпеки, арт-тренінги, онлайн-консультації психологів, роздача гуманітарних наборів різного спрямування: від шкільного приладдя до матеріалів для відновлення пошкодженого обстрілами майна.   

 Багато проєктів ще у планах. Основна їх мета – продовження підтримки медичної, освітньої і соціальної сфер у нашому місті. Були проведені консультації і опитування лідерів думок із метою визначення пріоритетних напрямів, зараз триває етап аналізу результатів.

 Після презентації гості пройшлися вулицею Гоголя, ознайомилися із продукцією місцевих виробників на торговельних ятках, а також вшанували пам’ять наших захисників на Алеї Героїв, де безпосередньо відчули подих війни.

 Наступний крок – відвідування приватного садочка «Освітній центр «Ідея»», для відкриття якого були залучені кошти з програм за підтримки Глобал Ком’юнітіз. Тут гості побачили тепле затишне приміщення, яскравий розвивальний простір для дітлахів, відчули атмосферу домашнього затишку і водночас високого професіоналізму співробітників. Також вони спустилися в укриття, де перебувають вихованці під час повітряних тривог, і оцінили високий рівень його облаштування.     

На завершення делегація завітала до міського пологового будинку. Генеральний директор Валерій Якуба ознайомив із роботою закладу, показав обладнання, яке пологовий будинок отримав за підтримки Глобал Ком’юнітіз. Він зазначив, що така допомога підвищує якість послуг, які отримують породіллі і малюки, і подякував за небайдужість до проблем медичної сфери Ніжина. 

Гості були приємно вражені кількістю реалізованих проєктів і їх різноманітністю, а пані Керрі Гесслер-Раделет зазначила: «Я навіть і не уявляла, що ми стільки багато зробили для Ніжина. Це допомога уряду і громадян США, які підтримують українців у цій війні. Ми прагнемо реалізувати проєкти, кошти на які не передбачені іншими програмами».19.10.2023