Ніжин шанує зірку світового балету Ольгу Хохлову

Упродовж років Ніжин випускав із своїх обіймів багато талантів, які не тільки вразили весь світ, а й змінили хід історії. Майже кожна вуличка міста дихає старовиною та береже у собі історію легендарної особистості. Та чи усіх талантів нашого міста ми знаємо? Як показує практика, у тіні залишається багато тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток своєї батьківщини, але чомусь незаслужено забутий. Щоб уникнути таких непорозумінь, було вирішено провести ряд заходів до 125-річчя з дня народження видатної ніжинки – Ольги Хохлової. Відома балерина у всьому світі має безпосереднє відношення до нашого міста. Народившись та будучи охрещеною у Ніжині славнозвісна землячка навіки викарбувала його назву на сторінках всесвітньої історії мистецтва.

Вшанування пaм`яті відбулося святковими заходами, які розпочалися у центральній бібліотеці міста із презентації книги Євгена Луняка, Андрія Гомоляко та Лілії Руденко «Ольга Хохлова: всесвітньо відома ніжинка маловідома на Батьківщині». Надалі свято перемістилося до Хресто-Воздвиженської церкви, де відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Ользі Хохловій.

Святкувати продовжили у Ніжинському драматичному театрі. Завдяки дитячим колективам та їх керівникам у залі панувала атмосфера мистецтва. Кожен присутній неначебто наочно побачив життя, переживання та мрії видатної балерини. Яскраві постановки та запальні танці доповнювалися фільмуванням фотографій з життя Ольги Хохлової. Народження, хрестини, від`їзд до Санкт-Петербургу, а згодом до Парижу, перше кохання та гірка зрада – все пройшло перед очима присутніх.

Хвилюючий концерт відкрив дитячий зразковий хор «Сяйво» під керівництвом Сергія Голуба. Життя у танці показав дитячий ансамбль «Вікторія» та студентка училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької Руслана Козієнко.

Танок з пуантами відобразив усе бажання Ольги Хохлової займатися балетом.

По закінченню святкового концерту народний депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько виступив зі словами вдячності за організацію такого свята.

Надалі слово перейняв секретар міської ради Валерій Салогуб. Він урочисто нагородив грамотами керівника хору «Сяйво» Сергія Голуба та керівника дитячого ансамблю «Вікторія» Вікторію Вишневу.

На такій оптимістичній ноті і завершився ряд заходів до вшанування пам`яті Ольги Хохлової.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення

та комунікацій з громадськістю

виконавчого комітету

Ніжинської міської ради

17.06.2016