Наголошуємо на посиленні відповідальності за спалювання сухої трави

У зв’язку зі сприятливими погодними умовами частина жителів міста розпочала прибирання своїх прибудинкових територій : згрібається  минулорічне зів’яле листя, залишки городини, обрізуються гілки дерев і т.ін.

А далі – найпростіший шлях – спалювання. Над містом знову нависли сірі хмари диму і сморіду. Горять та димлять багаття.

Наголошуємо що, 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн
  • на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

  •  для громадян від 340 грн до 1360 грн;
  •  для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

 Виходячи з цього , виконавчий комітет міської ради закликає всіх жителів міста утриматися від паління (спалювання залишків рослинності , гілок, всіх видів відходів) , не порушувати законодавство та Правила благоустрою території міста. Невиконання вимог нижчеперелічених пунктів Правил теж потягне за собою адміністративну відповідальність передбачену ст.!%» Кодексу України про адміністративні правопорушення:

п.9.10.   З метою забезпечення чистоти та порядку в місті, належно­го утримання зелених насаджень забороняється:

  • випалювати суху рослинність, листя, розпалювати багаття й по­рушувати інші правила протипожежної безпеки;
  • Спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в смітєзбірниках забороняється.

 П.15.2.3. Порушення встановлених законодавством екологічних, санітарно – гігієнічних вимог та санітарних норм:

  • спалювання на території міста листя, гілок, відходів ви­робництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на кон­тейнерних майданчиках, у дворах

 Тож переконливо рекомендуємо жителям наявні залишки рослинності переносити на компостні ями або, як і  обрізані гілки, складати до мішків та виносити до контейнерних майданчиків для подальшого їх вивозу КП «ВУКГ».


                   Відділ з благоустрою виконавчого комітету міської ради    

05.09.2022