На фасадах двох ніжинських шкіл відкрили меморіальні дошки випускникам – військовим

На фасадах двох ніжинських шкіл, 14 жовтня, в День захисників та захисниць України, відкрили меморіальні дошки випускникам – військовим, які героїчно загинули, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Меморіальні знаки встановили на навчальних закладах, де вони здобували освіту.
Церемонія відкриття меморіальних дошок відбулася за участі керівництва міста, батьків, колег, рідних, друзів, жителів громади, учнів та педагогів.
У зворушливій промові Олександр Михайлович звернувся до всіх присутніх:
«Сьогодні, цього дня, дякуємо всім воїнам за нашу Україну, за її незалежність. Вшановуємо пам'ять загиблих захисників, дякуємо і висловлюємо слова співчуття всім родинам, які втратили своїх рідних і, нажаль, вже п’ятдесят захисників - ніжинців, яких забрала війна, що триває з 2014 року. Сьогодні відкриваємо меморіальні дошки на честь восьми загиблих Героїв. І наш обов’язок - назавжди пам’ятати їх подвиг та героїзм. Вони віддали найцінніше за нашу незалежність і за майбутнє наших дітей – це свої життя. Вічна пам'ять і Слава Героям. Слава Україні».
Схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв та усіх, хто поклав своє життя за Україну. Світла пам'ять Героям та безмежна вдячність його батькам, які виховали справжніх патріотів та вірних синів України.
Пам'ять про кожного захисника України, про кожного Героя, які загинули захищаючи Україну, назавжди залишиться у серцях мешканців Ніжинської громади.
На будівлі гімназії №3 встановили меморіальний знак
• майору, командиру вертольоту ЗСУ, який героїчно загинув поблизу Мар’їнки, на Донеччині, хоробро захищаючи суверенітет України - Борису Олександру Олександровичу. Олександр був учасник АТО, виконував почесну місію в Конго. Кавалер ордена Данила Галицького та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно);
• капітану служби цивільного захисту, старшому помічнику керівника польотів Ніжинського САЗ ДСНС України - Козубенку Ігорю Сергійовичу, який загинув на бойовому посту, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України;
• старшому солдату 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону ЗСУ - Хніпелю Роману Юрійовичу, який захищав Маріуполь і «Азовсталь». Герой залишився вірним Україні. У вічність лунають його слова: «Тату, ми тут до кінця…»;
• капітану, штурману-льотчику вертолітної ланки ЗСУ, учаснику АТО, «воїну-миротворцю», який виконував почесну місію в Конго - Шендрикову Максиму Сергійовичу, який захищаючи незалежність України, героїчно загинув під Сєвєродонецьком. Нагороджений орденом Данила Галицького та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).
На будівлі гімназії №13 встановили меморіальний знак
• прапорщику служби ЦЗ Москаленку Олегу Миколайовичу, який героїчно загинув 24 лютого 2022 року під час виконання службового обов’язку. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);
• солдату - Близнюку Андрію Петровичу, який загинув в результаті ракетного обстрілу в м. Апостолово Дніпропетровської області, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України;
• сержанту ЗСУ - Дроздову Володимиру Володимировичу, який героїчно загинув захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Нагороджений медаллю «За участь в антитерористичній операції» та орденом «За службу в розвідці».
• сержанту взводу – командиру відділення кулеметного взводу - Поповичу Володимиру Володимировичу, який героїчно загинув, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».
Встановлення меморіальних дошок на честь загиблих захисників України – це важливий крок у збереженні пам’яті, патріотичному вихованні та вшануванні захисників, які загинули на бойовому посту під час російського вторгнення на територію України. Висловлюємо вдячність Тетяні та Андрію Лунько за виготовлення меморіальних дошок.
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
14.10.2022