Міський голова Олександр Кодола взяв участь у розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад

Міський голова Олександр Кодола взяв участь у розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Андрія Єрмака, яке відбулось на Чернігівщині та Сумщині.
Порядок денний - оборона та безпека прикордонних областей, а також складнощі фінансових та економічних процесах в умовах воєнного стану та відновлення регіону.
Для двох прикордонних областей – Чернігівської та Сумської - характерні особливі безпекові виклики, а саме протяжний кордон з ворогом, регулярні обстріли, диверсійно-підривні дії росіян, супутні гуманітарні та соціально-економічні наслідки.
Спільними пріоритетами, над якими працює центральна та місцева влада, є завершення підготовки до зими, успішне проходження опалювального сезону, відновлення обстріляних міст і сіл, відновлення зруйнованої інфраструктури та житла, забезпечення соціальної складової у сфері освіти, медицини, соціального захисту і підтримки бізнесу як основи місцевої економіки.
Під час виступу Олександр Кодола порушив питання стосовно компенсаторів для місцевих бюджетів через втрату щонайменше третини доходів унаслідок зарахування ПДФО від військових до держбюджету та змін від Закону України №3050.
Адже від запровадження змін, внесених Законом України №3050 від 11.04.2023 р. до Податкового кодексу України в частині звільнення від сплати за землю та нерухоме майно, додаткові втрати доходів нашого міського бюджету 2023 року складуть 92 млн грн, із яких податок на землю складає 82 млн грн, податок на нерухоме майно – 10 млн грн.
А це 1/6 дохідної частини нашого бюджету!
Кошти, які втратить Ніжинська громада, ми могли б спрямувати на забезпечення життєдіяльності міста та захищені видатки бюджету.
Тому міський голова запропонував переглянути або доопрацювати закон №3050, звільнивши від оподаткування фізичних та юридичних осіб на період саме фактичного проведення бойових дій.
У ході обговорення було ухвалено рішення, що протягом тижня начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус звернеться з листом до Міністерства фінансів із пропозицією внести зміни до Податкового кодексу про скасування пільг для громад, які не є прифронтовими і повернути плату за землю, нерухоме майно та екологічний податок.
13.10.2023