Інформаційна листівка для споживачів реклами та антитютюнового законодавства.

Обов'язковий контроль за дотриманням законодавства про рекламу, особливо в частині переліку забороненої реклами, а саме: розповсюдження дискримінаційної реклами, зміст якої принижує честь та гідність людини; розповсюдження зовнішньої реклами зброї, реклами алкоголю та тютюнових виробів:

При розповсюдженні будь-яких рекламоносіїв, не повинні порушуватись основні принципи реклами: законність, точність та достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачам реклами шкоди. Реклама не повинна подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства; завдати шкоди здоров'ю людини чи довкіллю, а також нехтування засобами безпеки.

 З. Припинення виконання функцій, покладених на контролюючий орган, тягне за собою безконтрольність та розбалансування в частині дотримання вимог законодавства та розповсюджувача реклами до.споживача реклами.

-Щодо проведення державного нагляду (контролю) відносно Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення»,- сама назва документу говорить про те, що є велика необхідність попередження куріння тютюнових виробів (електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовують в електронних сигаретах, трав'яних виробів для куріння та бездимних тютюнових виробів), зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.

 -Головне наше направлення - проведення комплексу заходш для охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюнового диму, попередження початку куріння тютюнових виробів та обмеження їх вживання, особливо насамперед серед дітей та молоді, покращання інформування населення про ризики і шкідливі наслідки для здоров' я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, а також шкідливого впливу тютюнового диму як на курця, та 1 на людей, що знаходяться поряд на навколишнє сусшльство.

 -Сектор контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового та пробірного контролю пропонує      споживачам:  у     разі    виявлення  порушень вимог законодавства   про рекламу чи порушень щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров' я населення, звертатись з письмовою заявою та затвердженням факту порушення (фотофіксацією) до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за адресою: проспект Михайла Грушевського, 180, м. Чернігів, 14034 або на E-mail: [email protected].


31.05.2023