Асоціація міст України ініціює «Децентралізаційний марафон»

21 червня в Одесі під час ХІІ Українського муніципального форуму у присутності майже 250 голів громад з усіх регіонів України дано старт «Децентралізаційному марафону». Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціації міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.

Про початок «марафону» урочисто оголосили Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук та Голова Асоціації міст України Київський міський голова В.Кличко. Їх підписи на символічному плакаті «1000 громад: на старт!» демонструють політичну волю різних гілок влади до реформування держави та свідчать про підтримку Асоціації міст України як безпосереднього учасника реалізації реформ з децентралізації влади.

«Децентралізаційний марафон» - це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання.

Акція проводиться в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), яку реалізує АМУ за підтримки USAID.

Довідка. Асоціація міст України є партнером держави та активним учасником впровадження децентралізаційної реформи в Україні. У 2015 році у рамках Меморандуму про співпрацю з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства АМУ створила у всіх регіонах України офіси з впровадження реформ, в кожному з яких працювала група консультантів. Результатом цієї діяльності стали Перспективні плани формування спроможних громад, прийняті практично у всіх областях, та 159 об’єднаних громад, що провели перші місцеві вибори.

Процес формування спроможних громад продовжується у цьому році, але потребує додаткового поштовху та стимулювання. Станом на червень 2016 року перші вибори відбулися ще у 13 громадах і таким чином сьогодні в України сформовано 172 об’єднані територіальні громади. На 31 липня призначено перші вибори ще у п’яти ОТГ.

Прес-служба Асоціації міст України

http://auc.org.ua/

29.06.2016